×

Rozwiązania

Podchodzimy wielowymiarowo do bezpieczeństwa Państwa danych. Z tego powodu nasza oferta zawiera szereg uzupełniających się rozwiązań dla stworzenia spójnej i kompleksowej platformy bezpieczeństwa każdej organizacji. Oferowane rozwiązania klasy SIEM, USM, NGFW, UTM czy DLP bazują wyłącznie na sprawdzonych technologiach liderów rynku. 

IT-PARTNER wspiera swoich klientów oferując szereg nowoczesnych rozwiązań dla:

 • Zabezpieczenia sieci korporacyjnej oraz styku z Internetem

 • Ochrony danych przed wyciekiem na zewnątrz organizacji

 • Zapewnienia mechanizmów ochrony przed zaawansowanymi atakami jak np. APT

 • Zabezpieczenia przed skompromitowaniem danych

 • Poświadczenia zgodności organizacji  z zasadami i politykami bezpieczeństwa

 

Jedną z najbardziej zawaawansowanych a zarazem skutecznych metod ochrony są rozwiązania klasy SIEM (Security Incident and Event Management). Rosnąca liczba zagrożeń to wyzwanie dla wszystkich firm, a nawet najlepszy firewall, sonda IDS/IPS czy system antywirusowy nie zapewniają już odpowiedniego poziomu ochrony. Odpowiedzią na rosnące zagrożenia jest zaawansowany system bezpieczeństwa sieciowego IT-PARTNER SIEM.

IT-PARTNER SIEM to połączenie unikalnej wiedzy z wiodącymi na rynku rozwiązaniami klasy SIEM. Rozwiązanie udostępnia zunifikowaną architekturę, która integruje w jedną spójną platformę bezpieczeństwa, zarządzanie informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa, zarządzanie dziennikami, wykrywanie anomalii, prowadzenie dochodzeń w sprawie incydentów, reagowanie na incydenty oraz zarządzanie konfiguracją i obsługę słabych punktów zabezpieczeń.

 Oferowana platforma wykorzystuje zaawansowane mechanizmy analityczne i korelacji zdarzeń, które wykrywają zaawansowane zagrożenia, również z wnętrza sieci korporacyjnej. Jednocześnie charakteryzuje się łatwością obsługi oraz niskimi całkowitymi kosztami użytkowania.

 

Najważniejsze cechy i możliwości rozwiązania IT-PARTNER SIEM:

 • Jednolita architektura do analizowania dzienników, przepływów, pakietów sieciowych, słabych punktów zabezpieczeń oraz danych o użytkownikach i zasobach.
 • Korelacja w czasie rzeczywistym realizowana za pomocą mechanizmów analitycznych, umożliwiająca wykrywanie poważnych zagrożeń, ataków i naruszeń zabezpieczeń.
 • Priorytetowa obsługa najistotniejszych incydentów wybranych spośród miliardów odbieranych codziennie jednostek danych.
 • Proaktywna analiza istniejących czynników ryzyka wynikających z błędów w konfiguracji urządzeń i obecności znanych słabych punktów.
 • Zautomatyzowane mechanizmy zbierania i korelacji danych, reagowania na incydenty oraz raportowania ułatwiające spełnienie wymagań formalnych.
 • Modularna architektura, umożliwiająca dostarczenie rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb.
 • Różnorodność komponentów, duża skalowalność oraz elastyczność licencjonowania

 

Wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem sieciowym IT-PARTNER SIEM, zawsze dostosowane jest do określonych i konkretnych wymagań. Rozpoczynając projekt określamy szczegółowo potrzeby, wrażliwe punkty, oczekiwania i priorytety, a następnie dobieramy odpowiednie moduły oprogramowania stosownie do potrzeb i wymagań.

 

Po wdrożeniu zrealizowanym przez wysoko wykwalifikowanych inżynierów, zapewniamy stałą opiekę i bieżące wsparcie z możliwością pełnej administracji i monitorowania zaimplementowanego rozwiązania. Takie podejście umożliwia firmom skoncentrowanie się na priorytetowych działaniach biznesowych przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i elastyczności.

Wykorzystywana technologia przez IT-PARTNER SIEM:     IBM QRadar

Compliance to zestaw zagadnień i mechanizmów pozwalających firmom na przetwarzanie oraz składowanie swoich danych zgodnie z wszelkiego rodzaju wymaganiami wewnętrznymi jak i regulacjami zewnętrznymi. Jednym z przykładów tego typu rozwiązań jest wdrażane przez nas rozwiązanie inteligentnej archiwizacji poczty elektronicznej.

Naszymi partnerami, w oparciu o których budujemy ofertę w tych obszarach są:

    IBMDruva    GFI        EMC2Symantec

Chcesz wdrożyć nasze rozwiązania w swojej firmie? Zadzwoń lub napisz do nas, by poznać więcej szczegółów.

Skontaktuj się z nami

Zaufali nam
między innymi: